Pojďme hubnout do plesových šatů

Pojďme hubnout do plesových šatů

Všechny to jistě známe plesová sezóna už je opět před námi. A čas kdy se budeme chtít ukázat v těch nejlepších róbách, brzy nastane. Ruku na srdce, která z vás by si ráda koupila tento rok nové šaty, ale tak nějak ještě nemá odvahu na to, aby si oblékla právě ty, které se jí líbí nejvíce. Vyzývám vás tedy k akci! Teď právě nastal ten pravý čas na sobě pracovat.

Všichni víme, že obecný vzorec váhového přírůstku je nedostatek pohybu a přílišná konzumace nesprávných potravin. I když, někdy máte pocit, že děláte všechno správně a přes to nemůžete dosáhnout výsledků, které chcete. Co může být příčinou?

6 překvapivích důvodů proč nemůžete zhubnout 

9a5ffd2bb8_31000623_o2

 

1. Vaše hormony jsou v nepořádku

Hormony hrají významnou roli v hubnutí či přibírání. Vaše tělo má mnoho různých hormonů a jsou-li tyto hormony mimo rovnováhu, vaše tělo může začít nabalovat kila nebo naopak můžete začít extrémně hubnout. Zejména nízké hladiny štítné žlázy nebo přebytečný estrogen mohou být hlavním důvodem k přibírání na váze a uložení nežádoucího tuku. Pokud se snažíte zhubnout a nejde to, vždy doporučuji jít na zdravotní prohlídku k lékaři.

2. Jste ve stresu

Někteří lidé hudnou, když jsou ve stresu, někteří zase přibírají. Je to velice individuální a záleží na dané situaci. Když jste v extrémním stresu, vaše hladiny kortizolu stoupají. Kortizol je stresový hormon, který může být při zvýšení příčinou vašeho přibírání. To také ovlivňuje vaši funkci imunitního systému. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo vás opravdu stresuje, zkuste najít způsob, jak se dané osobě vyhnout, nebo se s ní smířit. Cvičení jako hluboké břišní dýchání a meditace jsou skvělé nástroje, pomáhající ke snižování stresu. Hodiny chi-kungu najdete u nás. Tak se neváhejte registrovat a vyzkoušet

3. Léky na předpis

Existuje mnoho léků na předpis, které mohou vést k přibývání na váze. Je možné, že přírustek váhy je sám vedlejším účinkem, ale může to být i zvýšená chuť k jídlu. Neustálý pocit hladu vede ke zvýšení příjmu stravy, což způsobí větší přísun energie, než bylo vaše tělo zvyklé. Přebytečnou energii tělo nestíhá spotřebovat a tak se mění na tuky. Běžnými, velmi známými a bohužel v dnešní době velice používanými viníky jsou antikoncepční pilulky a antidepresiva. Pokud si myslíte, že užíváte léky, které by mohly být příčinou vašeho zvýšení tělesné hmotnosti, doporučuji poradit se se svým lékařem.

4. Máte špatné trávení

Trávicí problémy, včetně nadýmání a pomalého pohybu střev, mohou vést k přebytečným kilům. V ideálním případě byste měli mít stolici jednu nebo dvě hodiny po jídle. Existuje mnoho příčin zažívacích problémů, včetně špatných střevních bakterií, potravinové intolerance, nebo léků. Užívání dobrých probiotik, které jsou volně prodejné v lékárnách, může pomoci, ale pokud problémy přetrvávají, poraďte se s lékařem.

 

5. Nespíte dobřeFRO54040e_profimedia_0169236170

Spánek je velice důležitý pro vaše celkové zdraví a duševní pohodu. Nejen, že dobrý spánek pomáhá k lepší funkci mozku, ale je to také pomocník, důležitý pro tělo a jeho správné fungování při spalování kalorií. Jeden špatný noční spánek může zvýšit hladinu ghrelinu v těle (což je hormon, který tvoří pocit hladu). To je často důvod, proč máme chuť na všechny ty sladké a nezdravé potraviny. Špatný spánek také snižuje leptin (což je hormon, který podporuje pocit sytosti), takže je snadné přejídat se. Dobrý noční spánek je super důležitý. Nicméně, není to jen o množství spánku, ale i o jeho kvalitě. Zkuste získat alespoň 7 hodin kvalitního spánku za noc. A dělejte věci, jako je vypnutí vaší elektroniky už několik hodin před spaním. Může vám to pomoci dosáhnout hlubšího spánku a mnohem rychleji usnout.

 

6. Skryté kalorie

Někdy i „zdravé“ potraviny můžou být vyplněny složkami s nežádoucími a nadměrnými kilojouly. Nejhorší na tom je, že si myslíme, že jsou zdravé, a máme tendenci jich jíst víc. Myslím tím potraviny, které jíme třeba na snídani. Například müsli jsou jedny z nejhorších viníků tohoto přibíracího stavu, protože jsou často s vysokým obsahem tuku nebo cukru. Další obyčejné jídlo, u kterého mají lidé tendenci se přejídat, jsou ořechy. Ano, jsou pro vás dobré díky obsahu zdravých tuků, ale jen pokud dodržujete  správnou porci (malá hrstka). Pokud si dopřáváte větší porci ořechů, můžete tak drasticky zvýšit denní přísun kalorií. Buďte si tedy vědomi toho, co jíte, držte se příslušných velikostí porcí a čtěte ingredience na balených potravinách.

 

Pokud vás trápí kila navíc a nemáte dostatek energie ba i zdravotní potíže je pravým krokem navštívit odborníky. Můžete se dlouze trápit s nejrůznějšími dietami a cvičit různými způsoby. Jde však především o vaše zdraví a čas.Pokud se rozhodnete jít cestou pokus omyl je to je na vás. My dáváme přednost jistotě, protože víme co je doopravdy funkční a jak dosáhnout těch nejlepších výsledků natrvalo. Proč nejčastější diety nefungují, jak správně cvičit tak aby byl výsledek co nejefektivnější. Tak hurá společně ke svému zdraví a perfektním výsledkům. 

Komentáře
 • Restartuj své tělo!

  Dřepíte v kanclu a moc se nehýbete ? Roste vám břicho a bolí vás záda,nemáte dost energie pro život , špatně spíte ? Získejte Podporu a energii pro váš  život. ŘEKNĚTE ANO.  Prémiovému PROGRAMU hubnutí a transformaci životního stylu, která vytváří dlouhodobé, dramatické výsledky pro vaše zdraví, tělo a mysl. Možná je to jedno-dušší, než si teď myslíte.Restartujte své tělo ! 

 • Petr Sedláček 

   

   

  Petra jako osobního trenéra a kouče můžu jen doporučit! Za půl roku naší spolupráce se nám podařilo shodit víc jak -30 kg a moje tělo je plné tolik potřebné energie (kterou dřív nemělo) a prošlo radikální změnou. Lidi, kteří mě znají, to samozřejmě vidí a stále poslouchám, jak mi to sluší. Jeho přístup a metody jsou naprosto úžasné a já jsem příklad, že skutečně fungují. Péťo, mockrát děkuji a přeji spousty dalších klientů, kteří si splní svůj sen o postavě, o které sní.

   

 •  

  Jmenuji se Petr a pracuji jako prodejce, za 11 měsíců jsem sundal  ze 152,5 kg na 111,5 kg k dnešku. Je mi 38 let měřim 193cm, a celkový obvod pasu je přes 40 cm pryč. Šatník obměněný asi 4x. Každopádně ale i díky hodně pohybu a změně jidelníčku. Ale hlavní zásluhu má na tom i můj os. trenér Petr. No a samo nekončíme ještě! A pro váhající, je to hlavně v hlavě!