6 snadných věcí, které můžete dělat, abyste zhubli

Hubnutí nemusí byt stresující a komplikované. Několik jednoduchých změn může znamenat velký rozdíl z dlouhodobého hlediska. Vytvořte si zdravé návyky a váha půjde dolů. 
DSC_4226
1. Naplánujte si jídla. (Viz stravovací plán v 3. lekci kurzu.) Spočítejte si, kolik kaloriií potřebujete pro udržení současné váhy. Po té od tohoto čísla odečtěte konkrétní počet kalorií dle chtěného efektu (500 kalorií/den pro zhubnutí 0,5 kg týdně). Následně číslo vydělte pěti a tolik by každé vaše jídlo mělo mít kalorií. Naplánujte si těchto jídel pět rovnoměrně rozložených během každého dne.

Například: pro udržení váhy potřebujete přijmout 2 500 kalorií/den. Chcete-li zhubnout 0.5 kg týdně, tak vašim cílem bude přijmout 2 000 kalorií denně rozdělených do pěti jídel – každé 400 kalorií.

2. Naplánujte si zdravé svačiny. Místo jednoho většího jídla si můžete dát dvě svačinky s polovinou kalorií (celkem tedy 4 jídla + 2 svačinky). Místo toho, abyste snědli cokoliv, co máte zrovna po ruce (z automatu atd.), náplánujte si zdravé svačinky mezi jídly. Skvělou volbou je třeba ovoce, zelenina, jogurt, sušené ovoce a podobně.

3. Najděte si nízkotučné alternativy. Za vaše ne příliš zdravá jídla si najděte nízkotučné a zdravé alternativy. (Pokud máte rádi smažené hranolky, udělejte si své vlastní a opečte je. Namísto plnotučných nebo polotučných mlék a jogurtů kupujte nízkotučné…)

4. Přestaňte pít kalorie. Kalorie v limonádě, kávě, čaji, alkoholu, džusu a dalších nápojích jsou velmi záludné. Neuvědomujeme si, kolik kalorií v nich za den vypijeme (a je jich hodně). Pijte místo nich vodu – hodně a celý den. Zasytí vás, aniž byste z ní měli přísun kalorií. Je to perfektní nápoj pro hubnutí.

5. Dostaňte se přes první 3 nejtěžší dny. Pokud si snížíte přísun kalorií, budete mít nejprve hlad. A to není lehké. Vaše tělo si bude potřebovat nejdříve zvyknout. Hlad nás pohání k tomu, abychom se podvolili. Ale řekněte si, že se jedná jen o 3 dny. Potom to bude snadnější. Zvyknete si a nebude to tak těžké.

6. Myslete dlouhodobě. Nezhubnete přes noc. I když, zhubnout rychle byste mohli, ale to nechtějte – váha se vrátí stejně rychle. Co potřebujete, je postupné hubnutí, které vydrží. Zhubnout půl kg týdně je dobré, je to asi 26 kg ročně. Obojí je dosažitelné i udržitelné. Nepokoušejte se o okamžité a rychlé hubnutí. Musí jít o dlouhotrvající pokles. Nevšímejte si denních vzestupů a poklesů, sledujte týdenní a měsíční tendence.

Komentáře
 • Restartuj své tělo!

  Dřepíte v kanclu a moc se nehýbete ? Roste vám břicho a bolí vás záda,nemáte dost energie pro život , špatně spíte ? Získejte Podporu a energii pro váš  život. ŘEKNĚTE ANO.  Prémiovému PROGRAMU hubnutí a transformaci životního stylu, která vytváří dlouhodobé, dramatické výsledky pro vaše zdraví, tělo a mysl. Možná je to jedno-dušší, než si teď myslíte.Restartujte své tělo ! 

 • Petr Sedláček 

   

   

  Petra jako osobního trenéra a kouče můžu jen doporučit! Za půl roku naší spolupráce se nám podařilo shodit víc jak -30 kg a moje tělo je plné tolik potřebné energie (kterou dřív nemělo) a prošlo radikální změnou. Lidi, kteří mě znají, to samozřejmě vidí a stále poslouchám, jak mi to sluší. Jeho přístup a metody jsou naprosto úžasné a já jsem příklad, že skutečně fungují. Péťo, mockrát děkuji a přeji spousty dalších klientů, kteří si splní svůj sen o postavě, o které sní.

   

 •  

  Jmenuji se Petr a pracuji jako prodejce, za 11 měsíců jsem sundal  ze 152,5 kg na 111,5 kg k dnešku. Je mi 38 let měřim 193cm, a celkový obvod pasu je přes 40 cm pryč. Šatník obměněný asi 4x. Každopádně ale i díky hodně pohybu a změně jidelníčku. Ale hlavní zásluhu má na tom i můj os. trenér Petr. No a samo nekončíme ještě! A pro váhající, je to hlavně v hlavě!