5 věcí, které se stanou s vaším tělem pokud budete jíst denně vejce

Dnešní doba je hodně uspěchaná a přeinformovaná. Nedáno mi napsala jedna paní, že už vlastně neví co má jíst, že je skoro vše špatně .Tak abych to vyvážil, podívejte se, co je dobře. Jsou to obyčejná vejce, jak moderně řečeno – super potravina .

Vejce mají mnoho výhod, díky kterým jsou skvělou a zdravou potravinou plnou vitamínů a minerálů.

Pokud se chcete vyhnout různým nemocem či příhodám a pokud chcete žít zdravě, určitě začnete jíst vejce.Vejce jsou neuvěřitelně výživná.

Jedno velké vejce (50g) obsahuje:

Vitamin A: 5% doporučené denní dávky (dále jen angl. Označené RDA)

Vitamin D: 10% RDA 804356_vejce-mimoza-2_image_620

Vitamin B12: 10% RDA

Vitamin B6: 5% RDA

Selen: 28 % RDA

Fosfor: 9% RDA

Vitamin B2: 15% RDA

Vejce také obsahují množství vitaminu A, K, kalcia a zinku. Obsahuje 78 kalorií, 6 gramů proteinu a

3 gramy zdravých tuků. Vejce obsahuje mnoho mikroživin, které jsou potřebné pro zdraví.

Vejce jsou skvělé i pro zdraví vašich očí.

Nejen mrkev, ale i vejce! Žloutky obsahují množství antioxidantů s názvem lutein. Jsou skvělé v tom, že snižují šanci vývinu očních chorob.

Pomáhají vám ztratit váhu.

Ačkoliv se někteří lidé bojí tukového obsahu vejce, nevědí o co přicházejí. Podle studie publikované v žurnálu American College of Nutrition, lidé kteří jedli vejce bohaté na proteiny na snídani, byli schopnější kontrolovat se s jídlem i s apetitem. Je to všechno z důsledku toho, že vejce vás udělá sytým a nebudete se cítit až tak hladový.

Vejce pomáhají svalům a kostem.

Proč jíst syntetické doplňky, když vejce obsahují to, co potřebujete? Vejce jsou, jedním z mála potravin, velmi bohatých na vitamin D, který ve spojení s kalciem podporuje silné kosti a může zabránit začátku osteoporózy.

Vejce zlepšují stav a zdraví mozku.

Díky cholinu, esenciální živině, vejce jsou schopny zlepšit aktivitu vašeho mozku.Tyto živiny vám zlepší poznávací funkce, včetně verbální paměti a zraku. Jedno vejce zásobuje vaše tělo 35% RDA (doporučená denní dávka) cholinu.

Vejce jsou schopny zabránit srdečním chorobám a rakovině prsu
Množství studií prokázalo, že cholin nemusí být dobrý jen pro mozek, ale i pro srdce a může hrát i významnou roli v zabraňování rakovině prsu. Tyto výsledky byly publikovány v 2009 edici novin s názvem Nutrition Reviews.

Komentáře
  • Restartuj své tělo!

    Je vám 30 - 40 let, dřepíte v kanclu a moc se nehýbete.Roste vám břicho a bolí vás záda. Nemáte dost energie pro život a noci špatně spíte ? CVIČTE KDEKOLIV, KDYKOLIV A NEDĚLEJTE TO BLBĚ. JE LEPŠÍ CVIČIT ONLINE,NEŽ LEŽET OFFLINE.90 % lidí samo cvičit nevydrží, vy mezi nimi nebudete.

  • Petr Sedláček 

     

    Život je otázkou priorit. Trvalo mi velmi dlouho, než jsem pochopil tři podstatné věci, které vedou k naplněnému a zdravému životu. Pokud hledáte jak fyzickou, tak psychickou rovnováhu, sport a zdravý životní styl vás k ní dovedou. Mým velkým vzorem je můj čínský mistr Qin Ming Tang, který mě velmi v mém životě inspiroval a za toto setkání jsem vděčný. Možná trocha čínské a moderní magie bude skvělou inspirací i pro vás a váš život.