Jak si vybrat toho pravého OSOBNÍHO TRENÉRA pro kancelářského člověka bez sportovních ambicí

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Ať už s cvičením začínáte, nebo na poslední přesun těžkého předmětu či rychlejší pohyb musíte pátrat hluboko v paměti, možná je na čase oslovení osobního trenéra. Jak dobrého trenéra poznat a s čím vám dokáže pomoci ?

Když si najmete osobního trenéra, absolutně mu důvěřujete. Berete ho podobně jako třeba lékaře a je to zcela přirozené. Je to odborník ve svém oboru a vy mu za jeho profesionální služby platíte. Může se ale stát, že po nějaké době začnete mít pocit, že jeho rady a trénink vlastně tolik nepomáhají. Začnete si o problematice zjišťovat další informace a najednou narazíte na něco úplně jiného, než vám říkal. I to je přirozené, informací koluje zejména po internetu mnoho, a ne všechny jsou ověřené.

Právě tady je ale prostor pro zkušeného trenéra, který by vám měl zákonitosti pohybu a lidského těla dokonale vysvětlit a nejrůznější pravidla by měl aplikovat na vás a přizpůsobit je potřebám vašeho těla – teprve potom do sebe všechny dílky skládačky zapadnou a vy máte jasno.

Profese „trenér“ v sobě ve skutečnosti skrývá několik rolí. Trenér musí být tak trochu:

 • fyzioterapeutem (jeho prací je najít příčiny tvých problémů s pohybovým aparátem a řešit je)
 • lékařem (i některé nemoci souvisejí se stavem pohybového aparátu)
 • výživovým poradcem (protože bez pořádného jídla nedosáhneme takových výkonů a pokroků – nejen v hubnutí nebo nabírání)
 • psychologem (měl by ti být schopen pomoct i s mentální stránkou tréninku, například se zvýšením sebevědomí, minimalizací působení negativních myšlenek na snížení výkonu a podobně)
 • vědcem (pročítání studií o tréninku a výživě by mělo být jeho denním chlebem)
 • kamarádem (trochu s nadsázkou, ale s trenérem by sis měl(a) sednout i v osobnostní rovině a důvěřovat mu)

Proč špatný trenér vadí?

Protože špatný trénink neznamená jen vyhozené peníze a ztracený čas, ale také vliv na zdraví. Bolesti zad a potrhané vazy bývají nejčastějšími problémy, se kterými lidé končí u lékaře v důsledku špatného zacházení při tréninku. Jaké jsou nejčastější chyby? V první řadě nemají trenéři dostatečnou znalost tréninkových metod. Na další místa v pomyslném žebříčku neprofesionality by námi oslovení trenéři zařadili také přílišnou univerzálnost tréninku, kdy každému svému klientovi diktují tutéž sestavu, která se cvičí pořád dokola.

S tím souvisí jedna ze zásadních věcí, a sice že trénink by měl být individualizovaný. To znamená, že ať už máte soukromého trenéra, nebo jste na hromadné lekci, instruktor by vám vždy měl dokázat cvičení přizpůsobit, hledět si vás. Změny v tréninku by navíc měly přicházet v návaznosti na odezvu těla a veškeré metody by měl mít trenér odzkoušené na sobě.Spousta trenérů jsou buď teoretici, nebo nemají daný trénink vyzkoušený na vlastním těle a netuší odezvu klientova organismu. Trenér by měl být na vyšší fyzické úrovni než jeho cvičenec.

Jak poznat dobrého trenéra?

Diagnostika a postupnost.

Opravdový trenér ti vždy před zahájením tréninkového programu udělá diagnostiku, screening nebo něco tomu podobného. Jen díky tomu zjistí, jestli je u tebe vše správně rozvinuto, kde máš případné nedostatky v mobilitě, dysbalance a podobně. Bude se zajímat o tvůj zdravotní stav, prodělané nemoci, dřívější pohybovou aktivitu, stravu, trávení volného času.

Při následném sestavování tréninkového plánu by vždy měly být na prvním místě výsledky diagnostiky, až potom tvé cíle. Pokud například přijdeš s tím, že chceš zvedat 200 kg na mrtvý tah, ale nemáš dostatečně zpevněný střed těla a nezvládáš správně aktivovat hýždě, musíme tě prvně naučit tyto dvě věci a až potom začít vůbec s něčím, co připomíná mrtvý tah. Pro mnoho klientů je toto těžké zkousnout a raději si najdou někoho, kdo s nimi bude tahat těžké mrtvoly od prvního tréninku. Zkus se přes toto přenést a věř tomu, že díky postupnému navyšování obtížnosti a zdravotnímu funkčnímu tréninku se dostaneš mnohem dál (budeš zvedat rakety a ještě k tomu budeš zdravý(á).

Představte si své tělo takové, jak o něm sníte…Představte si v živých barvách sami sebe uprostřed jednoho ze slunečných dnů takového života. Rozhlédněte se kolem sebe, vidíte tu nádheru? Slyšíte zvuky na pozadí toho krásného dne? 

Vaše tělo je konečně hubené a vy máte spoustu energie. Cítíte vůni toho jedinečného okamžiku? Možná i vnímáte někde uvnitř sebe pocit lehkého brnění, tepla nebo jen cirkulaci energie – ano, to je ten pocit štěstí. Pocit naplnění z toho, že žiju vlastní život v novém těle.Chcete to tak? 

Stačí kliknout na tlačítko, váš ráj je blíž, než si možná myslíte.

Že to jsou jen myšlenky? Prakticky všechno kolem Vás bylo kdysi nejprve myšlenka. Vydejte se se mnou na cestu za lepší postavou. Přesvědčte se, že realizovat vlastní sny může být jednodušší, než se na první pohled zdá, víte-li, jak na to.

Život obézních lidí nebývá naplněný. Stejně frustrující jsou jejich vztahy s partnery .Přijměte pozvání na cestu , která vám dopřeje proměnit vaše sny v realitu. Umožní vám poznat vaše tělo a získat spoustu energie do života.. 

Program vám ukáže, jaký dopad mají myšlenky na tělo a jeho chemii. Myšlenka dokáže změnit chemii mozku a ta následně mění chemii celého těla. Myšlenky jsou způsob, kterým vytváříme vlastní realitu.

Necítíte právě nyní ten správný okamžik se rozhodnout a jít do toho? Na začátku je vždy myšlenka, nestačí však jen přemýšlet. Udělejte to !Právě teď ! Může vám to změnit život….

Komentáře
 • Restartuj své tělo!

  Dřepíte v kanclu a moc se nehýbete ? Roste vám břicho a bolí vás záda,nemáte dost energie pro život , špatně spíte ? Získejte Podporu a energii pro váš  život. ŘEKNĚTE ANO.  Prémiovému PROGRAMU hubnutí a transformaci životního stylu, která vytváří dlouhodobé, dramatické výsledky pro vaše zdraví, tělo a mysl. Možná je to jedno-dušší, než si teď myslíte.Restartujte své tělo ! 

 • Petr Sedláček 

   

   

  Petra jako osobního trenéra a kouče můžu jen doporučit! Za půl roku naší spolupráce se nám podařilo shodit víc jak -30 kg a moje tělo je plné tolik potřebné energie (kterou dřív nemělo) a prošlo radikální změnou. Lidi, kteří mě znají, to samozřejmě vidí a stále poslouchám, jak mi to sluší. Jeho přístup a metody jsou naprosto úžasné a já jsem příklad, že skutečně fungují. Péťo, mockrát děkuji a přeji spousty dalších klientů, kteří si splní svůj sen o postavě, o které sní.

   

 •  

  Jmenuji se Petr a pracuji jako prodejce, za 11 měsíců jsem sundal  ze 152,5 kg na 111,5 kg k dnešku. Je mi 38 let měřim 193cm, a celkový obvod pasu je přes 40 cm pryč. Šatník obměněný asi 4x. Každopádně ale i díky hodně pohybu a změně jidelníčku. Ale hlavní zásluhu má na tom i můj os. trenér Petr. No a samo nekončíme ještě! A pro váhající, je to hlavně v hlavě!