Proč cvičit a jíst zdravě nestačí?

Před čtyřmi lety jsem pracoval na změně jedné úžasné slečny, které se povedlo za sedm měsíců zhubnout 35kg. Jedinými nástroji, které jsem k tomu využíval, byli vyvážený jídelníček a trocha cvičení. Výsledek byl úžasný, ale bohužel nikoliv trvalý. Za 2 roky ta samá osoba u mě zaklepala na dveře s nadváhou + 40kg. Vlastně to bylo horší než na úplném začátku.

Teď se možná ptáte, jak je to možné?

Pravdou je, že v té době jsem se jako každý trenér věnoval pouze cvičení a stravě. Bohužel jen to nestačí. Mnohem důležitější práce je na vnitřní motivaci a programech, které nás v našem životě vrací stále zpět. Možná jste to už sami zažili, něco jste se pokoušeli změnit a za nějakou dobu jste byli zase na začátku.programmeerbare-jgz

Za vše může naše podvědomí, ve kterém je ukrytá celá knihovna programů, které určují, kdo jsme a jaký život žijeme. Možná vás to trochu šokuje, vždyť se přece rozhodujete na základě svobodné vůle. Bohužel tak tomu ale není! Většinu rozhodnutí v denním životě děláme automaticky, vůlí se rozhodujeme jen ve velmi malé části dne. Proto dříve nebo později  přepneme na autopilota a vše necháme na naší knihovně povědomí. Vůle totiž vysiluje a nedá se s ní ovládat celý život.

Co tedy s tím mohu dělat?

Najděte si odbornou pomoc! Technik, jak mapovat podvědomí je opravdu mnoho, ale za ty funkční považuji NLP nebo ŽIVOTNÍ MAPY. Nemá moc smysl se pokoušet pomoci si sám. Je to podobné jako hledat brýle, které máte na nose. Navíc naše povědomí je naprosto nelogické, hlavou to opravdu nevymyslíte.

Za nejlepší považuji přidat se k partě lidí, kteří žijí zdravým životním stylem, pravidelně cvičí a zdravě jí. Jednoduše nevysedávají po hospodách  nebo nechodí po mejdanech. Prostředí velmi silně ovlivňuje naše myšlení, stejně tak jako lidi, se kterými se stýkáme. Tento fakt sleduji již přes 8 let u všech mých klientů. Ti, kteří nezměnili prostředí, se dříve nebo později vrátili do původního, někdy horšího stavu po skončení programu.

Pokud nemáte ani tušení, kde takové lidi hledat nebo kde najít odbornou pomoc, zkuste naše jarní cesty ke zdraví. Na těchto seminářích pracujeme mimojít i s naším podvědomím, společně cvičíme a zdravě jíme. Více naleznete zde…………

Na závěr

Neexistuje žádná pilulka ani samospasný program cvičení a ani stravy. Vše je jen o správné kombinaci Myšlení-Stravy-Cvičení-Prostředí a najít balanc této kombinace je velmi obtížné v této době. Dnešní naše společnost po nás chce vše hned. Takže spěcháme a tím zapomínáme sami na sebe. Neumíme utvářet sociální vazby a následně hledáme uspokojení v jídle nebo alkoholu. Žijeme, ale vlastně nežijeme, život trávíme v práci, kterou někdy ani nemáme rádi. Avšak na sebe zapomínáme, na naší vlastní hodnotu a důležitost. Děláme, jako by jsme žili navždy, ale kolikrát jen šok v podobě vyšetření lékařem, nás probere do reality.

Je potřeba začít něco dělat, napište mi do komentářů, co uděláte vy?

Komentáře
 • Restartuj své tělo!

  Dřepíte v kanclu a moc se nehýbete ? Roste vám břicho a bolí vás záda,nemáte dost energie pro život , špatně spíte ? Získejte Podporu a energii pro váš  život. ŘEKNĚTE ANO.  Prémiovému PROGRAMU hubnutí a transformaci životního stylu, která vytváří dlouhodobé, dramatické výsledky pro vaše zdraví, tělo a mysl. Možná je to jedno-dušší, než si teď myslíte.Restartujte své tělo ! 

 • Petr Sedláček 

   

   

  Petra jako osobního trenéra a kouče můžu jen doporučit! Za půl roku naší spolupráce se nám podařilo shodit víc jak -30 kg a moje tělo je plné tolik potřebné energie (kterou dřív nemělo) a prošlo radikální změnou. Lidi, kteří mě znají, to samozřejmě vidí a stále poslouchám, jak mi to sluší. Jeho přístup a metody jsou naprosto úžasné a já jsem příklad, že skutečně fungují. Péťo, mockrát děkuji a přeji spousty dalších klientů, kteří si splní svůj sen o postavě, o které sní.

   

 •  

  Jmenuji se Petr a pracuji jako prodejce, za 11 měsíců jsem sundal  ze 152,5 kg na 111,5 kg k dnešku. Je mi 38 let měřim 193cm, a celkový obvod pasu je přes 40 cm pryč. Šatník obměněný asi 4x. Každopádně ale i díky hodně pohybu a změně jidelníčku. Ale hlavní zásluhu má na tom i můj os. trenér Petr. No a samo nekončíme ještě! A pro váhající, je to hlavně v hlavě!