Online trénink vs. trénink v posilovně: Jaký je rozdíl?

Pohyb a cvičení je  tajemstvím zdravého životního stylu, otevírajícím brány k mnoha výhodám, včetně podpory hubnutí, mentální relaxace a prevence onemocnění. V dnešní době se nám otevírá fascinující svět volby mezi dvěma lákavými formami cvičení online a offline tréninkem. Ponořme se do jejich světa v tomto článku,abychom vám pomohli odhalit tajemství optimální cesty pro vaše individuální cvičební potřeby.

Offline Trénink s trenérem

Výhody:

Motivace : Cvičení v posilovně s trenérem nebo ve skupině umožňuje setkávat se s lidmi a vytvářet nová přátelství. Což je motivující zejména ve chvíli kdy se vám nechce moc cvičit. Ve skupině podáte mnohem lepší výkon. 

Přístup k vybavení: Posilovny poskytují široký výběr profesionálního vybavení, což může zlepšit kvalitu tréninku.

Prostředí : Pokud doma nemáte vhodný prostor, tak posilovna jemožnou volbou kde cvičit, obzvláště v zimních měsících. 

Nevýhody:

Cestování: Pokud nemáte posilovnu v blízkosti, může být cestování časově náročné. Což často lidi nakonec odradí od pravidelnosti která je však klíčová pro dosažení cíle.

Mnoho lidí: Posilovny bývají velmi přeplněné, obzvláště pokud jste klasický zaměstnanec a končíte v klasický čas 17.00-18.00 tuto dobu se do posiloven nahrne nejvíc lidí. Způsobí to pak že nevíte co vlastně cvičit jelikož všechny stroje jsou obsazené Tak aspoň jdete na pás nebo do kardio zony. Bohužel tento postup nepřináší dlouhodobém kontextu žádné pozitivní výsledky. Procházka venku by byla levnější a zároveň mnohem zdravější. 

Nepříjemný zápach: Na místech kde se schází mnoho lidí  kteří se potí nebo používají různé vůně aby svůj pod zakryly to většinou nevoní moc dobře. člověk si buď zvykne a otupí a nebo zkrátka do takového to místa přestane chodit.

Nevíte co v takové posilovně dělat: Mnoho lidí začíná chodit do posiloven bez jakéhokoliv plánu nebo znalosti a proto se nakonec uchýlí chůzi na běžícím páse. což je aktivita která vůbec nic pozitivního nepřinese.

Nevhodné postupy fitness trenérů: V posilovnách většinou najdete pouze fitness trenéry. Jejich postupy jsou určeny spíše pro závodníky fitness nebo  pro lidi kteří chtějí jen dobře vypadat, ale zdravotní stránka je vůbec nezajímá. Hezké tělo neznamená zdravé tělo nebo funkční tělo. 

Finanční možnosti: Cvičení v posilovně s trenérem je vždy dražší než online trénink. Kromě vstupu do posilovny platíte také trenérovi vstupné (  nájemné za fitness)  Což v součtu je i 400 Kč  celkově vám pak lekce vyjde na 1000 Kč za jedno hodinu.

Online trénink s trenérem

Nevýhody:

Omezený sociální kontakt: Online cvičení může být osamělé, chybí vám osobní interakce s ostatními cvičenci.Jediné s kým máte kontakt je váš online trenér což po delší době omrzí.

Omezený kontakt s trenérem: Pokud máte vážnější problémy s pohybem, nebo trpíte poruchou pohybové koordinace. Cvičení online nebude správnou volbou.Stejně tak nebude tou správnou volbou trenér ve fitness.

Výhody:

Časová flexibilita a pohodlí: Online trénink vám umožňuje cvičit ve vlastním pohodlí domova nebo kdekoliv na světě.Díky tomu udržíte pravidelnost která je klíčová pro dosažení jakéhokoliv výsledku.V čase kdy bývají posilovny přeplněné , cvičíte ve velmi komfortní prostředí. V praxi se ukazuje že se budete lépe soustředit a díky tomu dříve dosáhnete svých výsledků.

Funkčnost: Online trénink klade vysoké nároky na kvalitu trenéra.Cvičí se většinou z vlastní váhou , případě se používá jen velmi malé množství pomůcek. Tento typ cvičení  je mnohem užitečnější pro běžné lidi kteří chtějí zdravé a funkční tělo.

Sledování pokroku: Mnoho online trenérů  nabízí nástroje k monitorování a vyhodnocování vašeho pokroku.

Skvělá cena: Pokud cvičíte online neplatíte za vstup do fitness ani za vstupné trenérovi šetříte Někdy i polovinu nákladů.

Jak vybrat ten správný trénink pro vás.

Volba mezi online a offline tréninkem závisí na individuálních preferencích a potřebách. Zde je několik bodů, jak rozhodnout:

  1. Volba mezi online a offline tréninkem závisí na individuálních preferencích a potřebách. Zde je několik bodů, jak rozhodnout:
  2. Zvažte své cíle: Definujte si, co chcete od cvičení dosáhnout – hubnutí, nebo kondice.
  3. Zohledněte svůj životní styl: Uvědomte si, kolik času máte na cvičení a jakou flexibilitu potřebujete.
  4. Zvažte finanční možnosti: Stanovte si rozpočet na cvičení a zvažte, kolik jste ochotni investovat.

Tipy pro výběr správného tréninku

  • Zvažte své cíle: Co chcete cvičením dosáhnout? Chcete zhubnout, získat svalovou hmotu nebo se prostě udržet v kondici?
  • Zvažte svůj životní styl: Jak moc času máte na cvičení? Jste flexibilní nebo potřebujete přesně naplánovaný program?
  • Zvažte své finanční možnosti: Jak moc jste ochotni investovat do cvičení?
  • Jakmile zvážite tyto faktory, můžete začít hledat vhodný trénink. Buďte otevřeni novým možnostem, experimentujte a najděte takový trénink, který bude pro vás optimální.

Tagy:
Komentáře
  • Restartuj své tělo!

    Dřepíte v kanclu a moc se nehýbete ? Roste vám břicho a bolí vás záda,nemáte dost energie pro život , špatně spíte ? Získejte Podporu a energii pro váš  život. ŘEKNĚTE ANO.  Prémiovému PROGRAMU hubnutí a transformaci životního stylu, která vytváří dlouhodobé, dramatické výsledky pro vaše zdraví, tělo a mysl. Možná je to jedno-dušší, než si teď myslíte.Restartujte své tělo ! 

  • Petr Sedláček 

     

     

    Petra jako osobního trenéra a kouče můžu jen doporučit! Za půl roku naší spolupráce se nám podařilo shodit víc jak -30 kg a moje tělo je plné tolik potřebné energie (kterou dřív nemělo) a prošlo radikální změnou. Lidi, kteří mě znají, to samozřejmě vidí a stále poslouchám, jak mi to sluší. Jeho přístup a metody jsou naprosto úžasné a já jsem příklad, že skutečně fungují. Péťo, mockrát děkuji a přeji spousty dalších klientů, kteří si splní svůj sen o postavě, o které sní.

     

  •  

    Jmenuji se Petr a pracuji jako prodejce, za 11 měsíců jsem sundal  ze 152,5 kg na 111,5 kg k dnešku. Je mi 38 let měřim 193cm, a celkový obvod pasu je přes 40 cm pryč. Šatník obměněný asi 4x. Každopádně ale i díky hodně pohybu a změně jidelníčku. Ale hlavní zásluhu má na tom i můj os. trenér Petr. No a samo nekončíme ještě! A pro váhající, je to hlavně v hlavě!