Optimalizace těla a síly: Jak omega-3 mastné kyseliny posilují vaše výsledky

Snažíte se zhubnout nebo se dostat do kondice?.Podle nové studie jsou klíčové Omega-3 mastné kyseliny které  mají potenciál zvýšit obsah bílkovin v našich svalových buňkách. To znamená, že mohou pomoci našim svalům růst a stát se silnějšími. Ale pozor, pokud již máme dostatek bílkovin ve stravě, tento efekt může být minimální.

Kromě toho mohou omega-3 mastné kyseliny ovlivňovat i jiné mechanismy v našem těle, jako je přechod mezi různými typy svalových vláken a fluidní membránou ve svalových buňkách. To má vliv na naši svalovou adaptaci a sílu. Studie naznačují, že tyto mastné kyseliny mohou zvýšit anabolickou signalizaci, což je proces, který pomáhá našim svalům růst a obnovovat se po tréninku.

Ale jaké jsou konkrétní výsledky?

Nová studie provedená na rekreačně trénovaných jedincích nám přináší zajímavé poznatky. Během 10 týdnů cvičení se skupina, která užívala 4,5 gramu omega-3 mastných kyselin denně se výrazně se zlepšila. Jejich index omega-3 vzrostl o více než 100 % a jejich tělesná kompozice se zlepšila. I když rozdíly mezi užívajícími omega-3 a placebem nebyly statisticky významné, naznačují, že omega-3 mastné kyseliny mohou mít pozitivní vliv na svaly a tělesnou kompozici.

Nejvýraznější změny byly zaznamenány ve zvýšení maximální síly při cvičeních dřepu a bench pressu. Skupina užívající omega-3 mastné kyseliny dosáhla významnějšího posílení síly než skupina s placebem. To naznačuje, že tyto mastné kyseliny mohou zlepšit naši výkonnost a adaptaci na trénink.

Závěrem:

Omega-3 mastné kyseliny nejsou jen pro zdraví srdce, jsou také spojovány se zlepšením tělesné kondice a síly. I když se nejedná o zázračnou pilulku, mohou mít pozitivní vliv na tvé tréninkové výsledky. Jejich protizánětlivé vlastnosti nepoškozují vaši schopnost adaptovat se na cvičení, spíše naopak. Proto by mohlo být pro vás vhodné zahrnout omega-3 mastné kyseliny do svého denního režimu.

Pokud se zajímáte jak maximalizovat svůj trénink nebo chcete zlepšit svou tělesnou kompozici, můžu vám být  oporou na cestě k úspěchu. Poskytnu vám cenné rady a podporu. 

Pro více informací o tom, jak můžete dosáhnout svých cílů. najdete ZDE 

Komentáře
 • Restartuj své tělo!

  Dřepíte v kanclu a moc se nehýbete ? Roste vám břicho a bolí vás záda,nemáte dost energie pro život , špatně spíte ? Získejte Podporu a energii pro váš  život. ŘEKNĚTE ANO.  Prémiovému PROGRAMU hubnutí a transformaci životního stylu, která vytváří dlouhodobé, dramatické výsledky pro vaše zdraví, tělo a mysl. Možná je to jedno-dušší, než si teď myslíte.Restartujte své tělo ! 

 • Petr Sedláček 

   

   

  Petra jako osobního trenéra a kouče můžu jen doporučit! Za půl roku naší spolupráce se nám podařilo shodit víc jak -30 kg a moje tělo je plné tolik potřebné energie (kterou dřív nemělo) a prošlo radikální změnou. Lidi, kteří mě znají, to samozřejmě vidí a stále poslouchám, jak mi to sluší. Jeho přístup a metody jsou naprosto úžasné a já jsem příklad, že skutečně fungují. Péťo, mockrát děkuji a přeji spousty dalších klientů, kteří si splní svůj sen o postavě, o které sní.

   

 •  

  Jmenuji se Petr a pracuji jako prodejce, za 11 měsíců jsem sundal  ze 152,5 kg na 111,5 kg k dnešku. Je mi 38 let měřim 193cm, a celkový obvod pasu je přes 40 cm pryč. Šatník obměněný asi 4x. Každopádně ale i díky hodně pohybu a změně jidelníčku. Ale hlavní zásluhu má na tom i můj os. trenér Petr. No a samo nekončíme ještě! A pro váhající, je to hlavně v hlavě!