Pokud se pustíte do hubnutí klasickým způsobem dietou nebo cvičením výsledek kterého dosáhnete za velkého úsilí bude stejně jen dočasný.Problémem není že špatně cvičíte nebo vaše dieta nebyla ta správná. Hlavní příčinou je že vaše myšlenkové nastavení tudíž vaše identita zůstala stejná.
Veškeré vaše problémy ,ale i vychází z vaší Identity. Rozhledněte se kolem sebe vše co teď kolem sebe máte a jak žijete vyšlo s vašich myšlenek.Vaše podvědomé programy vytvořily vaše tělo ale i váš život.
Dovolte si teď otázku opravdu toužíte po změně ? Nebo hledáte náplast na svoje zranění, jelikož vnímáte že vaše tělo není zrovna podle představ. Možná v tuhle chvíli věříte, že pokud zhubnete. Vaše tělo váš partner/partnerka vás budou obdivovat a také mnohem více přijímat, Věříte že vaše partnerské vztahy se zlepší a vy se díky tomu budete cítit lépe.Nebo možná věříte že díky tomu najdete toho pravého nebo pravou pro svůj život.
Toto jsou totiž nejčastější přesvědčení které mívají moji klienti.Bohužel vysledky v těchto programech jsou jen dočasné a prakticky pokaždé je třeba další pokus.Rád bych vám tímto článkem zkrátil cestu.Nového partnera nebo lepší vztah vám nezajistím ale mohu vám na toto téma doporučit mého učitele Honzu Komedu a jeho školu Umění milování.
Dlouhodobé odkládání změny identity vede většinou k depresi a ztrátě radosti ze života. Proč i přesto lidé nejsou často schopni tento nepříjemný stav ukončit a rozhodnout se ke změně (například rozejít se s manipulativním partnerem ) ?
Depresi a ztrátě radosti ze života je společný nedostatek energie. Kam se ta energie poděla? Pravděpodobně na to, abychom vydrželi situaci, ve které se nalézáme. Podívejme se, jak se vámi zmíněná situace vyvíjela. Nejprve se nejspíše objevily určité pochybnosti o partnerovi nebo o svém těle. Když přetrvávaly a zesilovaly, zkoušeli jsme je zahnat, vysvětlit – „má to i svoje výhody, aspoň nejsem sama“, „někde pracovat musím, jinde je to stejné“ a podobně. A když už ani tyto obranné mechanismy nefungují, přichází rezignace a deprese. Po celou dobu se propadáte hlouběji do pocitů strachu, neschopnosti, výčitek, pochybností o sobě.
Změna představuje pro mozek i tělo vydat hodně energie,vydat se do nejistoty Proto se nám jeví jako náročná a většinou se jí raději vyhnete. Náš mozek může změnu vnímat jako nebezpečí, ztrátu stability a jít změnám naproti se proto většinou potřebujeme vědomě učit.
Vlastní sabotéry a limitující nastavení máme všichni. Získali jsme je během dospívání díky výchově. Většina rodičů nám neuměla dát dostatek důvěry, že svůj život dobře zvládneme a to i když půjdeme vlastní cestou. Naši rodiče většinou lpěli na svých zkušenostech a představách a neuměli nás provázet k rozvoji našeho potenciálu.
Často své limitující nastavení ani nevnímáme. Dobré je začít sepsáním si, jaká přesvědčení nás limitují a postupně si připisovat další – a věřte tomu, že tenhle seznam nikdy nekončí. Důležité je také vědět, že co jsme se naučili výchovou, můžeme změnit. „Nejsem dost dobrá“, můžeme změnit na „Co chci to mohu zvládnout“. „Na to nemám“, můžeme změnit na „Možná na to teď nemám, můžu však najít cestu, jak se to naučit“.
S překonáváním sebelimitujících nastavení nám mohou pomoci tyt rozvojové koučovací otázky :
Tyto otázky si však má smysl pokládat pouze v průběhu nebo na konci dopaminového restartu.Pokud vnímáte že potřebujete pomoc a též odpočinek který by nastartoval vaši změnu koukněte na víkendové workshopy.
Své úspěchy bychom měli rádi jednoduché a často naservírované na stříbrném podnosu. Jenže každý pořádný úspěch – každá významná změna stojí nějaké úsilí. Práci svých snů nezískáte jen tím, že se budete usmívat a přivolávat si ji. Budete potřebovat překonávat své výmluvy, popouštět svou komfortní zónu a pracovat na sobě.
Nejčastější výmluvy bývají: teď nemám čas, začnu až zítra (znáte rčení „Zítra je také den“?), ještě chvíli než se do toho pustím, věnovat tomu 20 minut nemá cenu – pustím se do toho až zvládnu to a to a jsou to i výmluvy na to nemám, to nezvládnu, které jsme probrali v části sebelimitujících nastavení.
Výmluvy přicházejí, když je pro nás těžké vystoupit ze své komfortní zóny a vydat se do nejistoty. Vystupovat ze své komfortní zóny se dá naučit a může to být i skvělá hra – naučte se ji hrát. Co je pro vás výzva? Proti výmluvám vám mohou pomoci následující rozvojové koučovací otázky:
Bez určitých vnitřních kvalit na cestě změny těžko uspějete. Jaké kvality budete na cestu potřebovat? Určitě trpělivost a vytrvalost. Také laskavost ke svým nedostatkům a neúspěchům. Budete také potřebovat víru, že můžete vůbec uspět.
Představte si v živých barvách sami sebe uprostřed jednoho ze slunečných dnů nového života. Rozhlédněte se kolem sebe, vidíte tu nádheru? Slyšíte zvuky na pozadí toho krásného dne?
Vaše tělo je konečně fit a vy máte spoustu energie. Cítíte vůni toho jedinečného okamžiku? Možná i vnímáte někde uvnitř sebe pocit lehkého brnění, tepla nebo jen cirkulaci energie – ano, to je ten pocit štěstí. Pocit naplnění z toho, že žiju vlastní život v novém těle.Chcete to tak? Stačí kliknout na tlačítko, váš ráj je blíž, než si možná myslíte.