Je vaše motivace k hubnutí na nule? Tohle vás zachrání !

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Častý problém není v programu nebo vaší morálce ani genetice. Problém je v tom, že program neseděl vašemu neurologickému profilu.To je častý důvod proč mnoho lidí neustále začíná i končí se cvičením.

Každá osoba na světě potřebuje individuální přístup k tomu, aby se optimálně rozvíjela,platí to i při plánování tréninku. Pro optimalizaci plánování tréninku můžeme rozlišit 5 základních neurotypů člověka, přičemž každý z těchto typů je specifický neurotransmitery, které u něho převažují. Pro zjednodušení by se daly tyto neuro-typy přirovnat charakterové rozdělení dle psychologie na cholerika, flegmatika, sangvinikamelancholika.

Tyto typy se mezi sebou liší převahou hlavních excitačních a inhibičních neurotransmiterů. Těmi hlavními, kterými se zde budeme zabývat, jsou následující:

 • Dopamin,
 • (nor)adrenalin,
 • glutamát,
 • acetylcholin, 
 • serotonin,
 • GABA (kyselina gama-aminomáselná)

Plánování dle neuro-typů, je jedna z mnoha pomůcek, která může vést k ideálnímu nastavení tréninků. Samozřejmě hraje roli i mnoho dalších faktorů, jako jsou aktuální požadavky, rodinná situace, časové možnosti a jiné. 

Nikde není řečeno, že klasickým přístupem k plánování tréninku ke zlepšení výsledků nedojde. U klientů – začátečníků je vhodný jakýkoliv přiměřený pohyb. 

Též trénink který pomáhá zvyšovat hladinu dopaminu.Dopamin je neurotransmiter, který vám umožní cítit radost, euforii, motivaci, soustředění a mnoho dalšího.

Díky dopaminu se stáváte šťastnějším! Není vůbec divu, že bývá dopamin nazýván „hormonem štěstí“.

A to zní skvěle, že?

Ano zní! Když máte vysokou hladinu dopaminu, jste šťastní. Na druhou stranu lidé trpící depresemi, mají hladinu dopaminu nízkou.

Pojďme to změnit  jednoduchým cvičením na 7 dní které nebolí ale pomůže zvýšit hladinu dopaminu. Díky tomuto najdete energii začít nebo pokračovat. 

Tento program není náročný fyzicky ale psychicky, pro jeho dokončení bude důležité vytvářet optimální podmínky.Pokud se vám program nepovede dokončit v domácích podmínkách, nebo ani nenajdete odvahu začít, značí to že vaše hladina dopaminu je na kritickém minimu. Což muže způsobyt vznik vážnejsich problému než je nadváha nebo neestetická postava.  

Zkuste odjet do lázní nebo kamkoliv na dovolenou ale jen sám/a ze sebou. Tato představa může být děsivá ale zaručuji že omládnete tak o 10 let. 

Pokud chcete ušetřit čas na toto téma pořádám pravidelně semináře. Cesta ke zdraví.

Teď se už pusme do programu ……

DEN 1 Přestaňte jíst cukr po dobu 7 dní 

Sladké koblihy mohou nejen kazit vaši postavu, ale také snižovat hladinu dopaminu. Je to podobné jako u drog.

Jedná se o stejné dráhy v těle jako u drog a i na cukru může vzniknout závislost. Vaše hladiny dopaminu se sice zvětšují, ale není to nejlepším řešením.

Tělo se dostane na špičku množství cukru a následuje pád. Lidé se po obědě cítí více vyčerpaní a není se čemu divit.

Cukr je pouze částečným řešení problému s dopaminem a v dlouhodobém měřítku to není vůbec dobrá možnost!

DEN 1 Nepijte kávu ani jiné stimulanty po dobu 7 dnu 

Určitě se tento bod neposlouchá dobře, ale je to tak.

Káva poskytuje dočasnou podporu dopaminu, ale výsledky jsou pouze dočasné a navíc si můžete vyvinout toleranci na kofein.

Jedna studie na potkanech ukázala, že při opakovaném vystavení kofeinu, si potkani vytvořili kofeinovou toleranci a od stimulačního přípravku nedostali žádné zvýšení serotoninu.

Co to znamená?

Prakticky to znamená, že pokud pijete kávu, tak jediné, co od ní dostanete je nervozita a úzkostlivé pocity. A podobně jako u cukru, poté co opustí vaše tělo, jste vyčerpaní.

Existují mnohem účinnější způsoby, jak zvýšit hladinu dopaminu. 

DEN 1 Vezměte si doplňky, které zvyšují dopamin

a trhu existuje řada doplňků, které zvyšují hladinu dopaminu v našem těle. Mezi tyto stimulanty patří:

L-Tyrosin – prekurzor dopaminu – zvyšující se hladiny l-tyrosinu mohou pomoci vašemu tělu vytvářet více dopaminu.

Fosfatidylserin – některé studie ukázaly, že tento doplněk může zvýšit náladu a koncentraci.

Ginkgo Biloba – existují studie, které ukazují, že tato bylinná látka snižuje pocity úzkosti, zlepšuje paměť a slouží jako prevence před demencí a Alzheimerovou chorobou.

L-theanin – aminokyselina, která se přirozeně vyskytuje v zeleném a černém čaji, může zvýšit hladinu dopaminu v mozku.

Curcumin – curcumin je aktivní složka, která se vyskytuje v kurkuma koření a často bývá použita při léčbě depresivních chorob.

DEN 3 – 4 Začněte cvičit 

Navzdory možné nenávisti ke sportu v tuto chvili , je ideálním řešením také sportování.

Různé studie ukázaly, že intenzivní cvičení zvyšuje nejen hladinu testosteronu, ale i dopaminu. To je ideální případ, ale pomoci může i krátká procházka 30 min. Rozpohybujte se, zpoťte trochu své tělo a výsledky se dostaví. Pokud ale potřebujete podporu někoho kdo vás podpoří ve vašem úsilí zkuste moji úvodní lekci online.Výhoda je že ji můžete uskutečnit odkudkoliv na světě. Koukněte a přesvědčte se sami.

DEN 1 – 7 Poslouchejte hudbu

Některé studie ukázaly, že poslech oblíbené hudby zvyšuje hladinu dopaminu ve vašem těle.

Tak to je přesně ono! Hudba byla vždy součástí mnoha kultur. Moderní populární hudba sice bývá často dělána tak, aby vám zvýšila chuť na některé látky, ale poslech hudby je jistá forma zvýšení hladiny dopaminu.

Klíčové je poslouchat hudbu, která se vám opravdu líbí.

DEN 1 – 7 Autogenní trénink 2x denně po dobu 7 dnů a pokud nemáte čas 3x denně. 

V rámci autogenního tréninku můžete dosáhnout duševní pohody a jistého naplnění. Souvisí to také se zvýšením hladiny dopaminu v těle.

Pokud trénujete správně, můžete vaši mysl očistit od negativních vlivů, které ovlivňují také vaši chemii v těle.Nahrávku a návod najdete zde 

DEN 1 – 7  Vizualizujte si vysledek,zavřete oči …..

Představte si své tělo takové, jak o něm sníte…Představte si v živých barvách sami sebe uprostřed jednoho ze slunečných dnů takového života. Rozhlédněte se kolem sebe, vidíte tu nádheru? Slyšíte zvuky na pozadí toho krásného dne? 

Vaše tělo je konečně hubené a vy máte spoustu energie. Cítíte vůni toho jedinečného okamžiku? Možná i vnímáte někde uvnitř sebe pocit lehkého brnění, tepla nebo jen cirkulaci energie – ano, to je ten pocit štěstí. Pocit naplnění z toho, že žiju vlastní život v novém těle.Chcete to tak? 

Stačí kliknout na tlačítko, váš ráj je blíž, než si možná myslíte.

Že to jsou jen myšlenky? Prakticky všechno kolem Vás bylo kdysi nejprve myšlenka. Vydejte se se mnou na cestu za lepší postavou. Přesvědčte se, že realizovat vlastní sny může být jednodušší, než se na první pohled zdá, víte-li, jak na to.

Život obézních lidí nebývá naplněný. Stejně frustrující jsou jejich vztahy s partnery .Přijměte pozvání na cestu , která vám dopřeje proměnit vaše sny v realitu. Umožní vám poznat vaše tělo a získat spoustu energie do života.. 

Program vám ukáže, jaký dopad mají myšlenky na tělo a jeho chemii. Myšlenka dokáže změnit chemii mozku a ta následně mění chemii celého těla. Myšlenky jsou způsob, kterým vytváříme vlastní realitu.

Necítíte právě nyní ten správný okamžik se rozhodnout a jít do toho? Na začátku je vždy myšlenka, nestačí však jen přemýšlet. Udělejte to !

Právě teď ! Může vám to změnit život….

Zdroj: www.t-nation.com – Nonstop Natural Gains: The Neuro Typing System

web.ftvs.cuni -Didaktika nácviku autogenního tréninku

www://my.clevelandclinic.org -Deficit dopaminu

Komentáře
 • Restartuj své tělo!

  Dřepíte v kanclu a moc se nehýbete ? Roste vám břicho a bolí vás záda,nemáte dost energie pro život , špatně spíte ? Získejte Podporu a energii pro váš  život. ŘEKNĚTE ANO.  Prémiovému PROGRAMU hubnutí a transformaci životního stylu, která vytváří dlouhodobé, dramatické výsledky pro vaše zdraví, tělo a mysl. Možná je to jedno-dušší, než si teď myslíte.Restartujte své tělo ! 

 • Petr Sedláček 

   

   

  Petra jako osobního trenéra a kouče můžu jen doporučit! Za půl roku naší spolupráce se nám podařilo shodit víc jak -30 kg a moje tělo je plné tolik potřebné energie (kterou dřív nemělo) a prošlo radikální změnou. Lidi, kteří mě znají, to samozřejmě vidí a stále poslouchám, jak mi to sluší. Jeho přístup a metody jsou naprosto úžasné a já jsem příklad, že skutečně fungují. Péťo, mockrát děkuji a přeji spousty dalších klientů, kteří si splní svůj sen o postavě, o které sní.

   

 •  

  Jmenuji se Petr a pracuji jako prodejce, za 11 měsíců jsem sundal  ze 152,5 kg na 111,5 kg k dnešku. Je mi 38 let měřim 193cm, a celkový obvod pasu je přes 40 cm pryč. Šatník obměněný asi 4x. Každopádně ale i díky hodně pohybu a změně jidelníčku. Ale hlavní zásluhu má na tom i můj os. trenér Petr. No a samo nekončíme ještě! A pro váhající, je to hlavně v hlavě!