Zdraví není pro každého

V tomto článku bych se chtěl zamyslet nad tím, proč  spousta lidí trpí různými zdravotními  problémy i když  by nemuseli. Většina lidí ví, co by bylo třeba dělat proto, aby měli kondici a byli vitální, ale přesto to nedělají. Jak je tohle možné? Všichni by chtěli přece být zdraví, vitální a mít spoustu energie. I vy to přece chcete, nebo se mýlím? Tak si pojďme objasnit proč tomu tak většinou není.

Zdravý životní styl totiž není jen o zdravém jídle, nebo o cvičení, tak jak nám  to většinou podáváno na internetu. Ve skutečnosti zdravý životní styl je o naprogramováni našeho myšlení. Může to zní zvláštně,  ale o tom, jestli jsme zdraví a vitální nerozhoduje zdravá strava ani cvičení. Rozhodují o tom naše pocity a návyky.

Každý z nás dnes a denně  prochází rutinou. Máme každý takový malý ostrov na kterém vlastně žijeme sami, aniž bychom si to uvědomovali. Na tomto ostrově vykonáváme každodenní činnosti ,podle toho, jakou hodnotu  jim přikládáme. Tyto priority se mění v závislosti na jejich urgenci.

Pokud jsme zdraví, naší prioritou je chodit do práce. Získávat peníze tak ,aby jsme mohli zaplatit veškeré poplatky a jídlo. Pokud Vám zbudou, peníze, tak nějakou tu zábavu. Ve chvíli kdy ale onemocníme, naše priority se okamžitě mění.Naší jedinou prioritou je být zase zdravý. Myslím, že tohle ale každý dobře zná. To nad čím se už ale nezamýšlíme  je důvod, proč jsme onemocněli. Určitě kolem sebe slyšíte dnes a denně různé důvody typu, chřipková epidemie nebo chytil jsem  to někde a tak dále…

Ve skutečnosti je to však jinak. Než jsme začali marodit předcházelo tomu mnoho varovných signálů které jsme nevnímaly. Únava a stres z práce, frustrace ze života a podobně. To co ale nejvíce chybí je vyjádření hodnoty toho že chceme být zdraví.Nedávno jsem dělal takový malý experiment na několika mých klientech. Většina klientů tvrdí , že chtějí být zdraví. Přesto že dostanou  jednoduchý návod,jak to udělat, aby celou zimu udrželi imunitu na vysoké úrovni se na to vykašlou a raději onemocní.

Jak je tohle možné? I když víme, co máme dělat, to neděláme. Jak je možné,že většina lidí tvrdí že chtějí být zdraví,ale chovají se opačně? Největší hybnou silou je naše podvědomí. To rozhoduje o tom,jak se v životě cítíme. Jestli jsme zdraví,nebo ne. V našem podvědomí jsou uloženy programy,  podle kterých se řídíme. Tyto programy vznikly už dávno ve vašem dětství.

Co vám rodiče říkali o zdraví?

Jaké návyky  vás učili ?A jsou tyto návyky funkční ?

Oblékej se ,nebo nastydneš.

Toto je hodně známá věta, která vytváří  velmi slabou otužilost našeho těla a pak stačí i malinký průvan a okamžitě marodíme.Navíc naše podvědomí ví, že pokud jsme byli málo oblečení, tak máme nastydnout ….velmi silná sugesce.

Takových to sugescí jsme nasbírali za život mnoho .Podvědomě jimi řídíme. Zkuste si teď napsat na papír co  vám rodiče říkali o zdraví. Zjistěte tak svoje naprogramování. Není však  možné se ke všem dostat vědomě. Tyto programy jsou totiž uloženy na té nejhlubší úrovni našeho myšlení. Je zapotřebí hypnotický stav aby jsme mohli prozkoumat svojí knihovnu podvědomí .Tyto programy však nebrání jenom ve zdraví, ale i v tom, abychom byli štíhlí nebo  vitální. Stáhněte si ukázku mojí knihy a zjistěte více .

Komentáře
 • Proč 90% lidí niky trvale nezhubne?

  Pokud toužíte se dostat do kondice. Zhubnout – 14 týdenní program zdarma Zdarma

  Pohlaví*
 • Rubriky
 • Nejnovější příspěvky
 • Petr a Lucie

  DSC0024

   

  Život je otázkou priorit a trvalo nám velmi dlouho, než jsem pochopily tři podstatné věci, které vedou k naplněnému a zdravému životu. Pokud hledáte v životě jak fyzickou tak psychickou rovnováhu Sport a zdraví životní styl se musí stát integritou vaší rodiny a vás samotných