Jak moc jste fit na svůj věk ?

Lidé často řeší svou hmotnost a dávají jí za vinu že se necítí ve svém těle dobře.Snaží se hubnout ale v okamžiku kdy se jim to povede úleva nepřichází. Spíše se dostaví pocit frustrace a procento tělesného tuku se pomalu vrací do starých kolejí. 

Vše musí být v rovnováze proto jen úprava jídelníčku nestačí.Cvičení je skvělý nástroj jak nejen zhubnout ale tak trochu i omládnout .

Cvičením svoje léta nevymažete, ale rozhodně můžete pomoci odvrátit účinky stárnutí. Být fyzicky fit je ve skutečnosti jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat pro své fyzické a duševní zdraví.Pokud jste FIT váš tělesný tuk je tež vyrovnaný. 

„Fyzická zdatnost pomáhá snižovat riziko chronických onemocnění a snižuje krevní tlak a může u některých jedinců i snížit příznaky úzkosti a deprese,“ 

I když vědomé fitness nemění počet svíček na vašem narozeninovém dortu, může vás omladit o několik let. „Pokud jste fit, můžete se cítit klidně i o 20 let mladší. Ale co přesně znamená „zdravá rovnováha“? Ukazuje se, že je to široký pojem s různými významy pro každého.Obecně však  platí, že „to znamená být schopen mít svalovou sílu, vytrvalostní, sílu, pohyblivost kloubů a celkovou flexibilitu k provádění úkolů nebo fyzických aktivit bez nadměrné únavy nebo extrémního úsilí.

Jak se tedy dostanete k této rovnováze ? A jaká měřítka můžete použít k určení, zda jste fit? Na tyto otázky odpovídám níže.

Co je potřeba k tomu, abyste byli fit

Tyto pokyny poskytují obecný rámec pro většinu jednotlivců a každý by se měl snažit splnit nebo překročit toto doporučení

Zde jsou pokyny pro dobrou kondici 

 • Denně alespoň 150 minut300 minut středně intenzivního cvičení (jako je rychlá chůze nebo hrabání listí na dvorku) nebo 60  minut 150 minut intenzivního cvičení (jako je běh nebo posilovací lekce
 • Svalové posilovací aktivity pro všechny hlavní svalové skupiny dva nebo více dní v týdnu.
 • Během dne najděte alespoň 10 000 kroku a místo na židli seďte na míči  

Pokud tak učiníte, snížíte riziko mnoha zdravotních problémů a prodloužíte  kvalitu svého života 

S normálním stárnutím se snižuje vaše svalová hmota a hustota kostí, a pokud nezatěžujete srdce a plíce nad rámec činností každodenního života, vaše kardiorespirační zdatnost trpí,

Po třicítce ve skutečnosti ztrácíte asi 3 až 5 % svalů za deset let..S věkem také klesá flexibilita a mobilita. A ačkoliv množství kostní hmoty dosáhnete mezi 17. a 30. rokem, po 50. roce ji začínáte rychle ztrácet

To není důvod, proč být starší lidé neměli cvičit spíše je to naopak. Ve skutečnosti doporučují, aby lidé ve věku 65 let a starší též trénovali rovnováhu.a maximalní sýlu.

Pokud máte nějaké omezení už dnes bude třeba své aktivity s přibývajícím věkem upravit.

Například běh může být vaší oblíbenou aktivitou ve vašich 20 a 30 letech. Pokud však nyní, když jste starší, pociťujete více bolestí bude třeba přejít na méně náročnou aktivitu, jako je rychlá chůze nebo jízda na kole.

Také je rozumné postupně přidávat kardio , silový trénink a balanční aktivity, pokud je už neděláte. Potřebujete posilovnu ani luxusní oblečení na cvičení. Jen se hýbejte a udělejte to co nejzábavnější,díky tomu u toho vydržité.

Měřte svuj fitness věk

Dodržování těchto pokynů je jedním ze způsobů, jak zajistit, že zůstanete fit, a dokonce i odvrátíte bolesti, které často pocházejí z každodenního života..

Můžete absolvovat kondiční testy, které vám poskytne kvalifikovaný osobní trenér. Můžete také najít možnosti doma, jako je test VO2max výpočet – chůze na 2 km

Jedná se o VO2 max test, který zvládnete sami téměř bez pomůcek. Budete potřebovat místo s rovným povrchem, jako je atletická dráha nebo silnice, předem na měřený úsek 2 km a sporttester pro měření tepu. Tento test je možné provádět u osob ve věku 18-65 let a jeho výhodou je, že je bezpečný – ve skutečnosti neměříte opravdové maximum, ale testujete v mírné zátěži a pomocí vzorečku potom spočítáte VO2max. Provedení testu: zdolejte chůzí 2 km co nejrychleji (ale neběhejte). Na konci testu si zaznamenejte výsledný čas a tepovou frekvenci. Tyto hodnoty potom zadejte do následujících vzorečků: Muži = 186,6 – ( 5,32 x čas ) – ( 0,22 x TF ) – ( 0,32 x věk ) – ( 0,24 x hmotnost ) Ženy = 124,2 – ( 2,81 x čas ) – ( 0,12 x TF ) – ( 0,16 x věk ) – ( 0,24 x hmotnost ) Vyjde vám množství kyslíku na 1 kg vaší hmotnosti. Svůj výsledek porovnejte podle tabulky, která porovnává fyzickou zdatnost populace. VO2max tabulka se mírně liší stát od státu, ale co je důležitější, zohledňuje věk a pohlaví.

Získejte podporu pro lepší výsledek při hubnutí i budování fyzické kondice,vyhnete se tak frustraci z neuspěchu.

Představte si své tělo takové, jak o něm sníte…Představte si v živých barvách sami sebe uprostřed jednoho ze slunečných dnů takového života. Rozhlédněte se kolem sebe, vidíte tu nádheru? Slyšíte zvuky na pozadí toho krásného dne? 

Vaše tělo je konečně hubené a vy máte spoustu energie. Cítíte vůni toho jedinečného okamžiku? Možná i vnímáte někde uvnitř sebe pocit lehkého brnění, tepla nebo jen cirkulaci energie – ano, to je ten pocit štěstí. Pocit naplnění z toho, že žiju vlastní život v novém těle.Chcete to tak? Stačí kliknout na tlačítko, váš ráj je blíž, než si možná myslíte.

Že to jsou jen myšlenky? Prakticky všechno kolem Vás bylo kdysi nejprve myšlenka. Vydejte se se mnou na cestu za lepší postavou. Přesvědčte se, že realizovat vlastní sny může být jednodušší, než se na první pohled zdá, víte-li, jak na to.

Život obézních lidí nebývá naplněný. Stejně frustrující jsou jejich vztahy s partnery .Přijměte pozvání na cestu , která vám dopřeje proměnit vaše sny v realitu. Umožní vám poznat vaše tělo a získat spoustu energie do života.. 

Program vám ukáže, jaký dopad mají myšlenky na tělo a jeho chemii. Myšlenka dokáže změnit chemii mozku a ta následně mění chemii celého těla. Myšlenky jsou způsob, kterým vytváříme vlastní realitu.

Necítíte právě nyní ten správný okamžik se rozhodnout a jít do toho? Na začátku je vždy myšlenka, nestačí však jen přemýšlet. Udělejte to !

Právě teď ! Může vám to změnit život….

Komentáře
 • Restartuj své tělo!

  Dřepíte v kanclu a moc se nehýbete ? Roste vám břicho a bolí vás záda,nemáte dost energie pro život , špatně spíte ? Získejte Podporu a energii pro váš  život. ŘEKNĚTE ANO.  Prémiovému PROGRAMU hubnutí a transformaci životního stylu, která vytváří dlouhodobé, dramatické výsledky pro vaše zdraví, tělo a mysl. Možná je to jedno-dušší, než si teď myslíte.Restartujte své tělo ! 

 • Petr Sedláček 

   

   

  Petra jako osobního trenéra a kouče můžu jen doporučit! Za půl roku naší spolupráce se nám podařilo shodit víc jak -30 kg a moje tělo je plné tolik potřebné energie (kterou dřív nemělo) a prošlo radikální změnou. Lidi, kteří mě znají, to samozřejmě vidí a stále poslouchám, jak mi to sluší. Jeho přístup a metody jsou naprosto úžasné a já jsem příklad, že skutečně fungují. Péťo, mockrát děkuji a přeji spousty dalších klientů, kteří si splní svůj sen o postavě, o které sní.

   

 •  

  Jmenuji se Petr a pracuji jako prodejce, za 11 měsíců jsem sundal  ze 152,5 kg na 111,5 kg k dnešku. Je mi 38 let měřim 193cm, a celkový obvod pasu je přes 40 cm pryč. Šatník obměněný asi 4x. Každopádně ale i díky hodně pohybu a změně jidelníčku. Ale hlavní zásluhu má na tom i můj os. trenér Petr. No a samo nekončíme ještě! A pro váhající, je to hlavně v hlavě!