Motivujte se k úspěchu: Psychologické triky pro úspěšné hubnutí

Jak najít motivaci a přijmout změnu k zdravému životnímu stylu ?

Změna životního stylu může být nesmírně obtížná, ať už jde o změnu stravování, nebo zvýšení fyzické aktivity . Existuje mnoho návodů a strategií, které Vám slibují rychlé  cesty ke změně, realita je často složitější

Změna není pouze o plánování a výčtu kroků, které musíme udělat. Zahrnuje naši osobnost, chování, životní styl, návyky, myšlení a hodnoty. Je to komplexní psychologický proces, který vyžaduje hlubší porozumění sobě samým a vlastním motivacím.

Nesnažte se změnit násilím. První krokem k úspěšné změně životního stylu je přijmout skutečnost, že změna není něco, co můžeme nařídit sami sobě. Pokud by to bylo tak snadné,  trenéři z odborností psychologie  by nebyly potřeba. Změna je často obtížná, a to zejména proto, že se potýkáme se svými vlastními obavami, dostatečnou jistotou a pocity prázdnoty.

Mnohdy nás změna děsí, protože se bojíme neznámého. Můžeme cítit dilema mezi tím, co chceme a tím, co nás momentálně baví. Naše chování může být v rozporu s našimi cíli a touhami, aniž bychom si to uvědomovali. Tyto vnitřní konflikty mohou být velkou překážkou při změně. .

Poznání různých složek osobnosti změny životního stylu může být ovlivněno mnoha různými faktory, včetně našeho způsobu myšlení, osobnostních vlastností, potřeb a zvyků. Pro úspěšnou změnu je důležité rozpoznat tyto složky a zjistit, jak nás mohou podporovat, nebo brzdit.

Může se stát, že si stanovíme cíl, jako například zhubnout, ale potýkáme se s protichůdnými pocity a myšlenkami. Můžeme mít strach, nedostatek sebedůvěry nebo se cítit ztraceni. Tyto pocity mohou být překážkou na cestě k našim cílům.

Zároveň můžeme mít různé vnitřní konflikty, jako je touha po změně vs. pokušení zůstat ve své komfortní zóně. Naše osobnostní vlastnosti mohou také hrát roli – někdo má sklony k rizikům , zatímco jiní preferují stabilitu.

Změna není lineární proces Jedním z velkých mýtů je myšlenka, že změnu lze naplánovat jako technický projekt s jasnými kroky a denními cíli. Avšak skutečná změna životního stylu je složitější a nepravidelná. Může zahrnovat fázi přípravy, zkoušení, nevíry a chyby. Někdy se dokonce můžeme vrátit zpět ke starým návykům.

Změna vyžaduje čas a trpělivost. Musíme se naučit různé fáze změny, včetně období, kdy se nám nedaří nebo se cítíme ztraceni. Důležité je, že žádný krok nemůžeme přeskočit.

Odvažte se opustit staré a vstoupit do nového Každá změna znamená opouštět staré a vstupovat do nového. To může vyžadovat odvahu a schopnost odpojit se od toho, co jsme znali. 

Abraham Maslow zdůrazňoval důležitost umění vstupovat do nových, nejistých situací, které nazýval „růstovými volbami“. Riskování při změně znamená vážení a hodnocení rizik, provádění malých kroků a učení se důvěře ve vlastní schopnosti.

Rezistence vůči změně je běžným jevem, který se může projevovat různými způsoby. Může souviset s naší tendencí k zachování stability a pohodlí. Často se snažíme použít právě  vlastnosti, které  brání změně, jako prostředek ke změně.

Pokud například chceme zhubnout, můžeme se pokusit použít naši vlastní vůli k tomu, abychom toho dosáhli. Ale můžeme také vstoupit do procesu, ve kterém chceme porozumět našim touhám a motivaci a postupně se měnit.

Pro úspěšnou změnu je důležité najít  balanc mezi rozumem a emocemi, mezi aktivním tlakem na sebe a přirozeností. Měli bychom se naučit rozlišovat, kdy bychom měli  aktivně bojovat a kdy je třeba se přizpůsobit a následovat své vnitřní pocity.

Rozpoznání rozdílu mezi snahou změnit se a procesem postupného měnění je klíčové. Změna by měla být přirozenou součástí našeho života, nikoli nuceným pokusem o přeměnu.

Závěr

Změna životního stylu s cílem zhubnout může být náročným procesem, ale s dostatečnou motivací a porozuměním svým vlastním motivaciím a obavám je to možné. Je důležité přijmout změnu jako neodlučitelnou součást našeho života a naučit se rozlišovat mezi tím, kdy máme bojovat, a kdy to nechat být.

Změna není vždy lineární a jednoduchá, ale s postupem času a trpělivostí můžeme dosáhnout svých cílů. Buďte odvážní a otevřete se nové zkušenosti , protože změna je přirozenou součástí lidského života.

Představte si své tělo takové, jak o něm sníte…

Představte si v živých barvách sami sebe uprostřed jednoho ze slunečných dnů takového života. Rozhlédněte se kolem sebe, vidíte tu nádheru? Slyšíte zvuky na pozadí toho krásného dne? 

Vaše tělo je konečně hubené a vy máte spoustu energie. Cítíte vůni toho jedinečného okamžiku? Možná i vnímáte někde uvnitř sebe pocit lehkého brnění, tepla nebo jen cirkulaci energie – ano, to je ten pocit štěstí. Pocit naplnění z toho, že žiju vlastní život v novém těle.Chcete to tak? Stačí kliknout na tlačítko, váš ráj je blíž, než si možná myslíte.

Že to jsou jen myšlenky? Prakticky všechno kolem nás bylo kdysi nejprve myšlenka. Vydejte se s námi na cestu za lepší postavou. Přesvědčte se, že realizovat vlastní sny může být jednodušší, než se na první pohled zdá, víte-li, jak na to.

Život obézních lidí nebývá naplněný. Stejně frustrující jsou jejich vztahy s partnery .Přijměte pozvání na cestu , který vám dopřeje proměnit své sny v realitu. Umožní vám poznat vaše tělo a získat spoustu energie do života.. 

Program vám ukáže, jaký dopad mají myšlenky na tělo a jeho chemi. Myšlenka dokáže změnit chemii mozku a ta následně mění chemii celého těla. Myšlenky jsou způsob, kterým vytváříme vlastní realitu.

Necítíte právě nyní ten správný okamžik se rozhodnout a jít do toho? Na začátku je vždy myšlenka, nestačí však jen přemýšlet.

Udělejte to!

Právě teď ! Můžeme vám to změnit život….

Komentáře
 • Restartuj své tělo!

  Tato otázka nemusí zůstávat nezodpovězena. Získejte Podporu a energii pro váš  život. ŘEKNĚTE ANO.  Prémiovému PROGRAMU hubnutí a transformaci životního stylu, která vytváří dlouhodobé, dramatické výsledky pro vaše zdraví, tělo a mysl. Možná je to jedno-dušší, než si teď myslíte.

 • Petr Sedláček 

   

   

  Petra jako osobního trenéra a kouče můžu jen doporučit! Za půl roku naší spolupráce se nám podařilo shodit víc jak -30 kg a moje tělo je plné tolik potřebné energie (kterou dřív nemělo) a prošlo radikální změnou. Lidi, kteří mě znají, to samozřejmě vidí a stále poslouchám, jak mi to sluší. Jeho přístup a metody jsou naprosto úžasné a já jsem příklad, že skutečně fungují. Péťo, mockrát děkuji a přeji spousty dalších klientů, kteří si splní svůj sen o postavě, o které sní.

   

 •  

  Jmenuji se Petr a pracuji jako prodejce, za 11 měsíců jsem sundal  ze 152,5 kg na 111,5 kg k dnešku. Je mi 38 let měřim 193cm, a celkový obvod pasu je přes 40 cm pryč. Šatník obměněný asi 4x. Každopádně ale i díky hodně pohybu a změně jidelníčku. Ale hlavní zásluhu má na tom i můj os. trenér Petr. No a samo nekončíme ještě! A pro váhající, je to hlavně v hlavě!