Role mentálního zdraví při dosahování fitness cílů

Když mluvíme o fitness, často se soustředíme na fyzickou stránku věci. Cvičení, strava, a vzhled jsou prvními věcmi, které nám přijdou na mysl. Ale co když vám řeknu, že je tu ještě jedna důležitá složka, která často zůstává opomíjena, a přitom je klíčová pro dosažení dlouhodobých fitness cílů? Tímto faktorem je vaše duševní zdraví.

Proč je důležité duševní zdraví

Výzkum a zkušenosti ukazují, že duševní zdraví hraje ve fitness a hubnutí zásadní roli. Bez správného přístupu k psychickému zdraví nelze udržet motivaci, překonat překážky a dosáhnout stanovených cílů. Zde je způsobů, jak mentální zdraví dávku vaši fitness cestu:

1. Motivace a cíle

Mentální zdraví je tím, co vás drží na cestě k dosažení vašich cílů. Když se cítíte zdravě pozitivně a sebejistě, je pravděpodobnější, že budete pokračovat ve cvičení a dodržování zdravé stravy.

2. Překonávání překážek

Při dosahování fitness cílů se setkáte s mnoha překážkami, a to nejen fyzickými, ale i psychickými. Silná mentální odolnost vám pomůže překonat stres, frustraci a neúspěchy na cestě k dosažení cílů.

3. Kvalita spánku a odpočinek

Mentální zdraví poskytuje i vaši schopnost spát a odpočívat. Kvalitní spánek je nezbytný pro obnovu těla po náročných cvičeních. Úzkost a stres mohou vést k nespavosti, což může negativně ovlivnit váš pokrok.

4. Strava a emocionální stravování

Emocionální stravování, tedy konzumace jídla jako reakce na stres nebo emocionální stav, může být brzdou vašeho pokroku. Mentální zdraví vám může pomoci a řešit tento vzorec.

Rady a techniky pro podporu duševního zdraví

Nyní, když jsme si ujasnili, jak je mentální zdraví důležité, pojďme se podívat na několik rad a techniků, které vám mohou pomoci na vaší fitness cestě:

 • Meditace a relaxace : Pravidelná meditace a relaxační cvičení mohou pomoci snížit stres a zvýšit pozitivní myšlení.
 • Stanovení reálných cílů : říci si realistické a dosažitelné cíle, abyste se vyhnuli zklamání a frustraci.
 • Podpora od profesionálů : Konzultace s trenérem nebo psychologem může být klíčem k úspěšnému dosažení vašich fitness cílů.
 • Sociální podpora : Mluvte o svých cílech s přáteli a rodinou, kteří vás mohou motivovat a podporovat.

Za 23 let prace v tomto oboru jsem přišel že…

Prostředí a lidé kolem vás hrají hlavní roli v tom, zda jste fit nebo ne. Správné prostředí vytváří správné myšlenky a správné myšlení tvoří i formu vašeho těla, nebo vaši imunitu. Prakticky všechno kolem vás bylo kdysi nejprve myšlenkou.

Pokud jste teď zase na začátku a říkáte si, že to vše bylo zbytečné, tak to určitě nebylo. Teď už víte, že pokud chcete být fit, nestačí jen vědomosti, které určitě máte. Je potřeba vedení, podpora a případně smysl celého počínání.

Klasicky stále pracuji v programech 1 na 1, ale letos chci otevřít i skupinový program (online i naživo). Nejde však o běžné skupinové cvičení, jak znáte z různých fitness center. Bude to přesně definovaný program, do kterého je možné se přihlásit po omezenou dobu nebo do naplnění skupiny 6 lidmi.

Pokud v tuto chvíli cítíte, že nastal čas na změnu, tak mám možná pro vás místo v jednom z programů.

Každopádně to nebude jen o pravidelném cvičení, ale také si užijeme trochu zábavy. Jako každý rok budu pořádat mnoho workshopů na ty nejsložitější problémy, které řešíte.

Jako například spánek a relaxace, jak rychle vařit kdykoliv a kdekoliv do 15 minut, zimní a letní dovolené jinak a mnohem víc.

Necítíte právě teď ten správný okamžik se rozhodnout a jít do toho? Na začátku je vždy myšlenka, ale nestačí jen přemýšlet. Udělejte to!

Napište mi SMS na telefon 776 657 157.

Do zprávy stačí napsat „program osobní“ nebo „program skupina“. Do 3 dnů se vám ozvu a pokud bude volné místo, tak doladíme vše potřebné kolem naší spolupráce.

Těším se na spolupráci!

Komentáře
 • Restartuj své tělo!

  Dřepíte v kanclu a moc se nehýbete ? Roste vám břicho a bolí vás záda,nemáte dost energie pro život , špatně spíte ? Získejte Podporu a energii pro váš  život. ŘEKNĚTE ANO.  Prémiovému PROGRAMU hubnutí a transformaci životního stylu, která vytváří dlouhodobé, dramatické výsledky pro vaše zdraví, tělo a mysl. Možná je to jedno-dušší, než si teď myslíte.Restartujte své tělo ! 

 • Petr Sedláček 

   

   

  Petra jako osobního trenéra a kouče můžu jen doporučit! Za půl roku naší spolupráce se nám podařilo shodit víc jak -30 kg a moje tělo je plné tolik potřebné energie (kterou dřív nemělo) a prošlo radikální změnou. Lidi, kteří mě znají, to samozřejmě vidí a stále poslouchám, jak mi to sluší. Jeho přístup a metody jsou naprosto úžasné a já jsem příklad, že skutečně fungují. Péťo, mockrát děkuji a přeji spousty dalších klientů, kteří si splní svůj sen o postavě, o které sní.

   

 •  

  Jmenuji se Petr a pracuji jako prodejce, za 11 měsíců jsem sundal  ze 152,5 kg na 111,5 kg k dnešku. Je mi 38 let měřim 193cm, a celkový obvod pasu je přes 40 cm pryč. Šatník obměněný asi 4x. Každopádně ale i díky hodně pohybu a změně jidelníčku. Ale hlavní zásluhu má na tom i můj os. trenér Petr. No a samo nekončíme ještě! A pro váhající, je to hlavně v hlavě!