Pavlína vypila v posilovně 8 energy drinků a domu přijela na rotopedu :-)

Energetické nápoje, které jsou často obsahem mnoha regálů v obchodě s potravinami, jsou často vnímány jako rychlý způsob, jak získat energii. Nicméně, časem jsme se dozvěděli o jejich potenciálních negativních dopadech na naše tělo. Za prvé, je třeba zdůraznit, že energetické nápoje obsahují velké množství kofeinu a cukru. I když se může zdát, že rychle dodají energii, může to být klamné. Požití příliš velkého množství kofeinu může způsobit nežádoucí účinky, jako je bušení srdce, nespavost, nervozita a dokonce i závislost. 

Vaše tělo také dostane velké množství cukru, což může vést k větší hmotnosti, cukrovce a dalším zdravotním problémům.Dále energetické nápoje mohou způsobit problémy s vaši kardiovaskulární soustavou.

Kofein a další stimulanty mohou zvýšit krevní tlak a zatížit srdce. To může být nebezpečné zejména pro ty, kteří trpí srdečními chorobami nebo mají vysoký krevní tlak.

dalším důležitým faktorem je, že energetické nápoje mohou přispět k dehydrataci. Díky obsahu kofeinu a cukru mohou tyto nápoje způsobit ztrátu tekutin z našeho těla. To může vést k únavě a dalším nepříjemným pocitům.Co se týče sportovců a cvičících, energetické nápoje mohou mít na jejich výkon negativní vliv. I když se zdá, že dodají rychlou energii, mohou způsobit náhlé výkyvy cukru v krvi, což může vést k únavě a snížení výkonu.

Jsem šokován tím, jak málo lidí si je vědomo těchto rizik. Důležité je, abychom byli informovaní a zodpovědní ohledně toho, co konzumujeme. Místo energetických nápojů doporučuji lidem, aby hledali zdravější způsoby, jak získat energii, jako je správná výživa a dostatek spánku. Nezapomínejte, že vaše tělo je vaším nejcennějším nástrojem, a měli bychom se o něj starat s péčí a ohleduplností.

Rozumím, že někdy může být těžké se vyhnout lákavosti energetických nápojů, zejména když jste unavení a potřebujete rychlou injekci energie. Ale existují způsoby, jak se s timto dilematem vypořádat, aniž byste ohrozili své zdraví.

Zde je několik tipů, jak získat energii bez použití energetických nápojů:

Přírodní zdroje energie: Dopřejte si zdravou stravu bohatou na vlákninu, vitamíny a minerály. Ovoce, zelenina, celozrnné produkty a bílkoviny jsou skvělými zdroji energie, které vám pomohou udržet výkonnost cely den.

Dostatek spánku: Zajistěte si dostatek odpočinku. Spánkem se tělo regeneruje a nabíjí energii na další den. Držte se pravidelného spánkového režimu.

Hydratace: Pijte hodně vody. Dehydratace může způsobit a snížit vaši výkonnost. Voda je nejlepším nápojem pro udržení tělesného hydratačního stavu.

Fyzická aktivita: Pravidelný pohyb může zvýšit vaši energii a zlepšit vaši náladu. Cvičení uvolňuje endorfiny, které mohou působit jako přirozený stimulant.

Omezte stres: Stres může vysávat vaši energii. Naučte se techniky relaxace a zvládání stresu, jako je jóga, meditace nebo hluboké dýchání.

Zdravé alternativy: Máte-li opravdu chuť na nápoj, zkuste zdravější alternativu, jako je zelený čaj, který obsahuje menší množství kofeinu a antioxidantů.

Závěrem

Je důležité, abyste byli aktivními účastníky svého zdraví a vědomě volili, co dáváte svému tělu. Energetické nápoje mohou být lákavé, ale nesou rizika, která by neměla být podceňována. Místo krátkodobého energetického „boostu“ hledejte způsoby, jak dlouhodobě podporovat své zdraví a výkonnost. Vaše tělo vám za to bude vděčné a vy se budete cítit lépe a plní energie bez rizika negativních dopadů energetických nápojů.

Komentáře
 • Restartuj své tělo!

  Dřepíte v kanclu a moc se nehýbete ? Roste vám břicho a bolí vás záda,nemáte dost energie pro život , špatně spíte ? Získejte Podporu a energii pro váš  život. ŘEKNĚTE ANO.  Prémiovému PROGRAMU hubnutí a transformaci životního stylu, která vytváří dlouhodobé, dramatické výsledky pro vaše zdraví, tělo a mysl. Možná je to jedno-dušší, než si teď myslíte.Restartujte své tělo ! 

 • Petr Sedláček 

   

   

  Petra jako osobního trenéra a kouče můžu jen doporučit! Za půl roku naší spolupráce se nám podařilo shodit víc jak -30 kg a moje tělo je plné tolik potřebné energie (kterou dřív nemělo) a prošlo radikální změnou. Lidi, kteří mě znají, to samozřejmě vidí a stále poslouchám, jak mi to sluší. Jeho přístup a metody jsou naprosto úžasné a já jsem příklad, že skutečně fungují. Péťo, mockrát děkuji a přeji spousty dalších klientů, kteří si splní svůj sen o postavě, o které sní.

   

 •  

  Jmenuji se Petr a pracuji jako prodejce, za 11 měsíců jsem sundal  ze 152,5 kg na 111,5 kg k dnešku. Je mi 38 let měřim 193cm, a celkový obvod pasu je přes 40 cm pryč. Šatník obměněný asi 4x. Každopádně ale i díky hodně pohybu a změně jidelníčku. Ale hlavní zásluhu má na tom i můj os. trenér Petr. No a samo nekončíme ještě! A pro váhající, je to hlavně v hlavě!