Úspěch se neměří na kila která zhubne

Míša -35 Kg za 7 Měsíců

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rád bych Vám vyprávěl příběh mé drahé kamarádky a také klientky. Míša  je ukázkový vzorem globální problémy s nadváhou. Její příběh může být inspirací i varováním.

V naší moderní kultuře se soustředíme na to, abychom vtěsnali co nejvíce do co nejmenšího časového úseku. Výsledek je, že se většina lidí životem pohybuje závratným tempem, které je opakem zdravého životního stylu. Jíme rychle, za pochodu a často pod vlivem stresu, čímž nejen, že odstraňujeme velkou část potěšení, které bychom mohli z života získat a způsobujeme si tak trávicí potíže, ale také tím poškozujeme svůj metabolismus. Mnozí z Vás se ke konci dne cítí nevyživení, bez inspirace a bojují s nadváhou........

S Míšou se známe už velmi dlouho. Když jsem vytvořil svůj první web a ukazoval ho přátelům, Míše se to tak líbilo, že překonala svůj ostych a zeptala se ..“Můžu zhubnout i já ? “

Jenom jsem se v duchu usmál a odpověděl „No jasně“. Nevěřila totiž, že může vůbec někdy zhubnout. Z nadváhou bojovala celý život. Spíše ale nebojovala, spíše se s ní snažila  smířit. Tak jako většina lidí, kteří si nechtějí připustit, že jejich váha není problém.

Nadváha nebo obezita není problém špatné výživy nebo nedostatku cvičení, jak nám většinou všichni tvrdí. Hlavním problémem je psychosomatická a sociální příčina. Stejně tak tomu bylo u Míši .

Jak ale říkám, požádat o pomoc není ostudou……

Dali jsme se tedy do práce. Začali jsme makat na tom, aby jsme vyladili jídelníček, nastavili cvičení, optimalizovali vitamíny a minerály ve stravě. Na první pohled šlo vše naprosto úžasně

Míša mi napsala po prvním měsíci na zeď facebooku

Za měsíc naší spolupráce se mi podařilo dát 5 kg dolů a spolu s tím i centimetry v pase (8) a přes boky (7). Moje stravovací návyky se podstatně změnily - pořád jím!!! A pořád nemám hlad! Svým způsobem to nechápu, jak je to možné. Dřív jsem jedla málo a kila šla pořád nahoru. Teď se cítím s každým centimetrem lépe a nejsem unavená, spíš naopak, plná energie. Program, který mám, obsahuje hlavně jídlo (kvalitní masa apod.) a trocha pohybu - z časových i tělesných důvodů je to chůze (denně 30 minut) a jednou týdně jóga. Díky, že jsi se se mnou do toho pustil. Váha padala krásně dolů, tak jako jablka na podzim. Vše se zdálo, že funguje naprosto úžasně. Podobné příběhy můžete vidět  každý den kolem sebe. Radost se neustále stupňuje.

První velikou radost měla, když začala obměňovat svůj šatník – Napsala mi.

Dnes jsem utrácela za nové kalhoty - o číslo menší, než jsem měla doposud.  JUPÍ, krásná práce. Mám opravdovou radost.

Po této radosti jsem si udělala kratší procházku po nábřeží, po Thomayerových sadech na P-8. Dnes bylo krásně a tak by bylo škoda zůstat doma. Všem přeji podobné radostné okamžiky. Držte palce, ať vytrvám.

Tak, jak to v životě ale bývá,  nic není růžové a každá radost jednou končí. Jen většinou nevíme kdy. Vše sice může vypadat naprosto idylicky, když si dáme nějakou tu ketodietu nebo cambridge dietu  a váha jde neuvěřitelným tempem dolů, to ale je ve skutečnosti nejenom pád váhy ale i  naší osobní motivace. Neřešíme totiž příčinu ale pouze následek.

Také přišly i nezdary, kdy si Míša zranila nohu. - Nevzdala to.

Ne vždy je vše zalité sluncem, ale něco se prostě pokazí... Udělala jsem si úraz na nártu, a tím se moje pohyblivost (chůze) hodně změnila, stále cítím každé došlápnutí jako nepříjemný tlak a píchnutí. Nicméně, proč bych měla truchlit a přestat ve své cestě k cíli??? Celý týden jsem cvičila alespoň doma a procvičovala ruce, břicho a záda. Přišla i změna jídelníčku, která byla potřebná z důvodu překvapení těla. V tomto týdnu se mi podařilo dát dolů 2,4kg, v pase jsem dala dolů 4cm a přes břicho 7cm. Na to, že mám "handicap" tak dobré, ne?

Výlet a cvičení je super

Naše včerejší putování začalo v Neratovicích na vlakovém nádraží, kde jsme namísto očekávaného osobního vlaku nastoupili do vlaku s parní lokomotivou. Pravda, kvůli velikému zájmu veřejnosti, byl vlak plný, ale i přesto ta cesta byla pro mě prvním zážitkem. Z Mělníka jsme se dostali do Mšena, kde jsme pokračovali pěší chůzí lesem, a obklopovaly nás skály. Po trase byly 3 zastávky, kde jsme si kvalitě protáhli tělo a pokračovali v chůzi. Postupně jsme se dostali do Lhotky, kde jsme nastoupili na vlak a jeli zpět na 

Mělník a potom do Neratovic. Takto strávená sobota byla pro mě (fyzicky, ale i duševně) očista. V sobotu večer, když jsem přijela domů a promítala si zpětně celý výlet, měla jsem na tváři úsměv a v duši klid. Byla to letošní nejlepší sobota a těším se na další.

Veliká radost …...

Včerejším dnem se ze mě po dlouhých letech stal Docent! Když jsem toto ráno viděla, měla jsem krásný celý den a nic mě nerozhodilo. Jsem si ale vědoma, že pro slečnu je toto číslo ještě obrovské, takže moje úsilí dále pokračuje. Držte palce M.

Míša makala konečně naplno a začaly se dít zázraky

Opět nadešel okamžik, kdy jsem si koupila o další menší číslo kalhoty...Ani nevíte, jakou mám radost. Co na to říkáte? Míša pokračuje dále, má za sebou 17 kilo dole a  prošla velkou změnou ve svém životě.

Za 7 měšců – 31 Kg  to byla pane oslava i doslova...

Kdo by to byl řekl, že v rámci vyváženého stravování (schválně nepíšu dieta) si můžu dopřát tuto pochoutku? Nakládaný hermelín a černé pivo? a to těch piv bylo víc :)) Toto byla moje odměna za týden, kde jsem musela jíst (pro mě) naprosto šílené kombinace jídel, jako například otruby s brokolicí, houbami shitake apod. Nicméně, vydržela jsem, dala jsem dolů téměř 2kg, a proto, i když máte chuť se na to vykašlat - NEVZDÁVEJTE TO a vytrvejte!

Toto byla jedna z posledních zpráv, které Míša napsala na Facebook o svém hubnutí. Byl to pro ní obrovský úspěch. V životě totiž nebyla tak štíhlá jako v tuhle chvíli. Radost, kterou zažívala naplno strčila kolem. Dokázala totiž zhubnout za 7 měsíců mínus 31 Kg . To byl nádherný výsledek.

Tu chvíli si však neuvědomovala, že vše, co tak to pracně vydržela je jen dočasné. Nějaký čas než jsme celý program ukončili oznámením o úspěchu jsem Míšou varoval, že pouze cvičení a změna jídelníčku nebude z dlouhodobého hlediska stačit. Jejím hlavním úkolem celém programu bylo nalézt partu nových přátel i změna v pracovním kolektivu.

Tentokrát se však Míši nedařilo. Snažila se hledat přátelé po internetových seznamkách a moc velký úspěch to nemělo, stejně tak změna práce neproběhla. Někdy je totiž velmi těžké odpoutat se od věcí, které známe a dávají nám představu, že jsme v bezpečí.

Nakonec si Míša partu přátel našla, ale  byli to lidi, kteří spíše chodí na večerní flámy než sportovat. Nevěřili byste, jak velmi rychle můžete znovu nabrat.

 

O rok později Míša měla svoji váhu na zpět. A co hůř, přibrala ještě dalších 15 kg.  

Celkové skóre + 45kg.

Tento příběh  mě inspiroval k vytvoření klubu pod názvem cesta ke zdraví. Uvědomil jsem si, že pokud nedokážu  pomoci lidem vytvořit optimální podmínky jejich prostředí a vztazích. Nikdy nebudou jejich výsledky trvalé. Klíčovým prvkem, který nás totiž utváří, jsou vztahy mezi lidmi z kterými se dnes a denně setkáváme.

Návyky těchto lidí nás formují. Nevědomě se snažíme přizpůsobit. Parta lidí je vždy silnější než jednotlivec. Nakonec pokud taková parta žije nezdravý životní styl, vždycky vás stáhne na svoji stranu. Manžel, přítel nebo přítelkyně  mají na naši váhu a zdraví velký vliv. Svoje chování uzpůsobujeme prostředí. Žádný člověk se nechce cítit sám a izolován.

Zveme vás proto na návštěvu do našeho klubu, kde poznáte mnoho nových přátel. Díky tomu vytvoříte nové zdravé vazby  s lidmi, kteří budou podporovat Vaše  zdravé návyky. Stanete se tak vy tím, kdo ovlivní druhé svojí vitalitou,energií.